11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Baza wiedzy

Optymalizacja WordPress

W przypadku wolnego działania witryny opartej o CMS WordPress zaleca się optymalizację strony przy użyciu następujących rozwiązań:

a) Instalacja systemu Cache na stronie, do wyboru:
-Wtyczka LiteSpeed Cache, która bardzo dobrze współpracuje z naszymi serwerami. Jest to najbardziej optymalne i zalecane przez nas rozwiązanie.

-Wtyczka WP Super Cache, alternatywne rozwiązanie. Moduł ten dobrze jest odpowiednio skonfigurować, szczegóły dotyczące konfiguracji zawarte są w artykule, który jest dostępny w naszej bazie wiedzy:
https://pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/wordpress-optymalizacja-konfiguracja-wtyczki-wp-super-cache

-Dodanie naszego systemowego cache do pliku .htaccess strony:
Wpis, który należy dodać jest następujący:

ExpiresActive On
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"


b) Optymalizacja obrazów.

Duży rozmiar obrazów negatywnie wpływa na prędkość wczytywania się strony. Zmniejszenie rozmiaru obrazków, których używają Państwo na swojej witrynie powinno znacznie skrócić czas jej odpowiedzi.

W celu masowej optymalizacji obrazków polecamy takie wtyczki jak Smushit lub Prizma, do pobrania z poziomu repozytorium wtyczek WordPressa.

c) Usunięcie zbędnych wtyczek.

Wielokrtonie zdarza się, że strony zostają spowolnione przez różnego rodzaju wtyczki, które nie są niezbędne do funkcjonowania witryny. W każdej chwili można uzyskać informację o czasie wczytywania poszczególnych modułów na naszej witrnie, korzystając z webowego rozwiązania do analizy czasu odpowiedzi strony: https://tools.pingdom.com. Narzędzie to pozwoli nam zweryfikować, które komponenty wczytują się najdłużej.

d) Proponujemy również zaktualizować wszelki możliwe skrypty, co powinno zabezpieczyć stronę oraz uwydatnić jej działanie.

e) Po aktualizacji skryptów zachęcamy do zmiany wersji PHP na możliwie jak najnowszą wersję.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas