11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Konfiguracja Microsoft Outlook w systemie Windows

~hosting bez zmartwień

399.00 zł

*Oferta dla nowych klientów

Konfiguracja Microsoft Outlook w systemie Windows

Korzystanie z poczty w ramach posiadanej usługi hostingowej w Zenbox jest możliwe zarówno w ramach dostępnej w przeglądarce internetowej aplikacji Webmail jak i za pomocą klienta poczty zainstalowanego na komputerze. W tym artykule przedstawimy jak skonfigurować klienta poczty Microsoft Outlook w systemie Windows.

Przed przystąpieniem do konfiguracji klienta poczty należy utworzyć nową skrzynkę pocztową w ramach posiadanej domeny. Proces tworzenia nowej skrzynki został opisany przez nas w poniższym poradniku: Jak dodać nową skrzynkę pocztową w Zenbox.

Następnie należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

1. Aby dodać nową skrzynkę pocztową w programie Outlook uruchom program i przejdź do zakładki Plik widocznej w lewym górnym rogu programu. 


W wyświetlonym oknie w sekcji Informacje o kontach kliknij na przycisk Dodaj konto.


2. W wyświetlonym formularzu wpisz adres e-mail dodawanej skrzynki pocztowej oraz zatwierdź go przyciskiem Połącz.


3. Program poprosi Cię o wybór jednej z opcji dla konfiguracji poczty przychodzącej. W ramach usługi hostingowej w Zenbox należy wybrać protokół oznaczony przyciskiem POP lub IMAP (zalecane).


Uwaga! Przed wyborem protokołu w ramach którego będzie obsługiwana poczta przychodząca zalecamy zapoznać się z artykułem opisującym różnice pomiędzy POP3 a IMAP: Jaka jest różnica między POP3 a IMAP?

4. W kolejnym kroku należy wprowadzić konfigurację dla serwera poczty przychodzącej oraz wychodzącej. Na potrzeby poradnika została wykonana konfiguracja dla protokołu IMAP. Po wprowadzeniu danych konfiguracyjnych zgodnie z poniższym zrzutem ekranu należy potwierdzić je przyciskiem Dalej.


Przypominamy, że parametry dotyczące serwera poczty przychodzącej oraz wychodzącej dostępne są również w artykule Konfiguracja programów pocztowych.

5. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie hasła dostępowego do skrzynki. Po jego wpisaniu należy kliknąć na przycisk Połącz aby zakończyć dodawanie skrzynki pocztowej w programie.


6. Po zakończonej konfiguracji zostanie wyświetlone okno z podsumowaniem. W tym formularzu możesz rozpocząć również dodawanie kolejnej skrzynki pocztowej w programie. Aby zakończyć działanie kreatora kliknij na przycisk Gotowe.Powiązane artykuły:

Komentarzy (6)

Jarosław Król 08.02.2020 10:12:38

Jak zrobić konfigurację na Outlooku na tefonie w androidzie? Gdzie jest informacja na tem temat? Poczta mi przychodzi ale nie chce wychodzić. Od wczoraj próbuję z konsultantami to zrobić ale na razie klapa.

Michał 27.02.2020 15:56:28

Instrukcja przedpotopowa, gdzie aplikacje mobilne, kuriozum, działa na Outlook w Macu a na Iphonie już nie. Proszę o podanie jak skonfigurować na aplikacji mobilnej Outlooka!!!

Maciek 01.03.2020 14:17:10

Od trzech dni nie udaje się skonfigurować ani Outlooka 2016 ani programu pocztowego Windows 10. Wszystkie możliwe konfiguracje SSL i portów już przećwiczyłem no i nie działa. Spróbuje jeszcze w wolnej chwili na Outlook 2007, ale najpierw muszę odnaleźć ten komputer.

Aleksandra Gradowska 03.04.2020 0:23:17

Dziękujemy za kontakt. W przypadku problemów z konfiguracją skrzynek w programach pocztowych, zachęcamy do kontaktu z naszym BOK, chętnie pomożemy w wykonaniu prawidłowej konfiguracji :)

Piotrjerzewski 03.08.2020 18:43:17

Proszę podać jak skonfigurować Outlook na android

Aleksandra Gradowska 11.09.2020 15:38:22

Poradnik dotyczący konfiguracji Outlooka na Androidzie dostępny jest poniżej:
https://pomoc.zenbox.pl/pl/kb/articles/konfiguracja-outlooka-na-androidzie

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas