11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Jaka jest różnica między POP3 a IMAP?

~hosting bez zmartwień

399.00 zł

*Oferta dla nowych klientów

Jaka jest różnica między POP3 a IMAP?

Protokół POP3 (Post Office Protocol 3) jest przeznaczony głównie do pracy "offline". Program pocztowy po połączeniu z serwerem pobiera całą nieprzeczytana korespondencję wraz z załącznikami na komputer lokalny i w zależności od konfiguracji programu pocztowego usuwa wiadomości z serwera (domyślnie) lub pozostawia na serwerze.

Praca na protokole POP3 może utrudniać  pracę na kilku urządzeniach.


Z uwagi na fakt pobierania całych wiadomości, zaletą tego protokołu jest fakt, że połączenie z Internetem wymagane jest tylko w przypadku pobierania i wysyłania wiadomości.

Protokół IMAP (Internet Message Access Protocol) działa w odmienny sposób. Cała poczta przechowywana jest na serwerze w skrzynce pocztowej i w dodatkowych folderach pocztowych. Po połączeniu z serwerem na komputer lokalny transmitowane są jedynie same nagłówki wiadomości. Transmisja treści oraz załączników następuje dopiero po otwarciu danego listu, dzięki czemu możliwe jest kasowanie i filtrowanie korespondencji bez jej pobierania z serwera.

Praca na protokole IMAP jest idealna w przypadku pracy na kilku urządzeniach - na każdym z urządzeń widzimy tą samą zawartość skrzynki.

Powiązane artykuły:

Komentarzy (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas