11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Jak zainstalować certyfikat SSL

Jak zainstalować certyfikat SSL

Jeżeli chcesz zainstalować certyfikat SSL, będziesz potrzebować: 

Jeśli posiadasz wszystkie wcześniej wymienione certyfikaty i klucz możesz przystąpić do instalacji certyfiaktu SSL. W tym celu:

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do Konfiguracja domen w sekcji DOMENY.

  Następnie wybierz domenę z listy dla której chcesz uruchomić certyfikat i zaznacz opcję Bezpieczny SSL i zapisz ustawienia.

  W tym samym formularzu zaznacz opcję Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html Pozwala na dostęp do tej samej strony zarówno przez http:// jak i https:// 
  Pamiętaj: Upewnij się wcześniej, że folder private_html dla domeny nie zawiera ważnych plików.
 2. Po skonfigurowaniu domeny kliknij w sekcji ZAAWANSOWANE pozycję Certyfikat SSL

  I wybierz interesującą cię domenę, następnie zaznacz opcję Posiadam własny certyfikat SSL i klucz prywatny
 3. Po zaznaczeniu opcji Posiadam własny certyfikat SSL i klucz prywatny w polu poniżej wpisz Klucz prywatny i Certyfikat a następnie zapisz ustawienia.

  Pamiętaj: Certyfikat oraz klucz prywatny mogą być wklejone w dowolnej kolejności - konieczne jest jednak wklejenie ich wraz z nagłówkiem oraz stopką (tj. np. ----- BEGIN CERTIFICATE -----, tak samo dla zakończenia oraz dla klucza prywatnego).

 4. Następnie kliknij w link Przejdź żeby wkleić Certyfikaty Pośrednie (CA/CA Root) 5. W kolejnym formularzu wybierz Użyj Certyfikatów Pośrednich (CA/CA Root) i wklej Certyfikaty CA/CARoot (również wraz z nagłówkiem oraz stopką)
  Pamiętaj: jeżeli posiadasz kilka certyfikatów CA pamiętaj aby wkleić wszystkie, jeden pod drugim.


Dodatkowe informacje:

 • jeżeli zakupisz certyfikat SSL w zenbox, wprowadzimy w Twoim imieniu klucze i certyfikaty. Jeżeli domena nie kieruje na serwery zenbox, otrzymasz je od nas w wiadomości e-mail
 • jeżeli chcesz przenieść swoją domenę na inny hosting, to należy również przenieść certyfikat i zainstalować go po stronie nowego hostingu
 • w przypadku instalacji bezpłatnego certyfikatu SSL Let's Encrypt, klucze i certyfikaty wprowadzane są automatycznie


Powiązane artykuły:

 

Komentarzy (6)

Karol Cholewa 28.12.2016 22:36:56

Planuję stronę na domenie z SSL. Zakładając, że HTTP/2 (opisywaliście, że wspieracie go defaultowo) działa tylko na HTTPS to czy stosując oba protokoły (pkt. 4) czyli HTTP1.1 i HTTP2.0 wpływam negatywnie na czas ładowania się strony (HTTP1.1 teoretycznie wolniej będzie działał). Dodatkowo czy to nie wpłynie na ranking Googla? Google bierze pod uwagę również szybkość ładowania się strony.

Krzysztof Sopyła 06.03.2017 15:13:50

Nie wyświetlają się obrazy na stronie.

Contact 14.06.2018 19:18:17

Hej, zamierzam przenieść domenę. Czy jeśli zakupię SSL w zenboxie a przeniosę domenę na inny hosting to ten certyfikat również nadal będzie doczepiony do domeny???

Katarzyna Śpiewak 07.02.2019 15:01:08

Hej, mam pytanie. Mam już SSL na jednej swojej domenie na zenboxie, teraz mam drugą domenę - próbuję skonfigurować certyfikat, ale nie wiem skąd mam wziąć klucz prywatny? I certyfikaty pośrednie? Te certyfikaty pośrednie to konieczność?

Aleksandra Gradowska 11.03.2019 11:01:55

Dziękujemy za komentarze. Artykuł został zaktualizowany zgodnie z sugestiami i pytaniami.

Tomasz Obarski 18.04.2019 11:00:33

Dzień dobry.
Po jakim czasie od zakupu dostaje się klucz?
Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas