11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Baza wiedzy

Jak zainstalować certyfikat SSL

W celu poprawnej instalacji certyfikatu SSL, musisz posiadać:

Jeśli posiadasz wszystkie wczęśniej wymienione certyfikaty i klucz możesz przystapić do instalacji certyfiaktu SSL. W tym celu:

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do Konfiguracja domen w sekcji SERWER.

  Następnie wybież domenę z listy dla której chcesz uruchomić certyfikat i zaznacz opcję Bezpieczny SSL i zapisz ustawienia.

  W tym samym formularzu zaznacz opcję Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html Pozwala na dostęp do tej samej strony zarówno przez http:// jak i https:// upewniając się wcześniej, że folder private_html dla domeny nie zawiera ważnych plików.
 2. Po skonfigurowaniu domeny kliknij w sekcji ZAAWANSOWANE pozycję Certyfikat SSL

  I wybierz interesującą cię domenę, następnie zaznacz opcję Posiadam własny certyfikat SSL i klucz prywatny
 3. Po zaznaczeniu opcji Posiadam własny certyfikat SSL i klucz prywatny w polu poniżej wpisz Klucz prywatny i Certyfikat a następnie zapisz ustawienia.

  PAMIĘTAJ: Certyfikat oraz klucz prywatny mogą być wklejone w dowolnej kolejności - konieczne jest jednak wklejenie ich wraz z nagłówkiem oraz stopką (tj. np. ----- BEGIN CERTIFICATE -----, tak samo dla zakończenia oraz dla klucza prywatnego).

 4. Następnie kliknij w link Przejdź żeby wkleić Certyfikaty Pośrednie (CA/CA Root) 5. W kolejnym formularzu wybierz Użyj Certyfikatów Pośrednich (CA/CA Root) i wklej Certyfikaty CA/CARoot (również wraz z nagłówkiem oraz stopką)
  PAMIĘTAJ: jeżeli posiadasz kilka certyfikatów CA pamiętaj aby wkleić wszystkie, jeden pod drugim.

Powiązane artykuły:

 

Komentarze (3)

Karol Cholewa 28.12.2016 22:36:56

Planuję stronę na domenie z SSL. Zakładając, że HTTP/2 (opisywaliście, że wspieracie go defaultowo) działa tylko na HTTPS to czy stosując oba protokoły (pkt. 4) czyli HTTP1.1 i HTTP2.0 wpływam negatywnie na czas ładowania się strony (HTTP1.1 teoretycznie wolniej będzie działał). Dodatkowo czy to nie wpłynie na ranking Googla? Google bierze pod uwagę również szybkość ładowania się strony.

Krzysztof Sopyła 06.03.2017 15:13:50

Nie wyświetlają się obrazy na stronie.

Contact 14.06.2018 19:18:17

Hej, zamierzam przenieść domenę. Czy jeśli zakupię SSL w zenboxie a przeniosę domenę na inny hosting to ten certyfikat również nadal będzie doczepiony do domeny???

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas