11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Jak włączyć https w Wordpress

PROMOCJA

Nowy hosting

399.00 zł

od

/ za pierwszy rok

Jak włączyć https w Wordpress

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona wyświetlała się jako zabezpieczona, w pierwszej kolejności zainstaluj certyfikat SSL dla wybranej przez siebie domeny w swoim Panelu Klienta. 


1. Pierwszym krokiem jest Wymuszenie przekierowania z HTTP na HTTPS.

2. Po zakończonej instalacji certyfikatu, pobierz narzędzie do zmiany linków, dzięki któremu zmienisz linki z HTTP na HTTPS. Narzędzie możesz pobrać TUTAJ. Po wejściu na stronę wypełnij formularz, a po jego wysłaniu otrzymasz link do pobrania narzędzia na swój e-mail. Pobierz narzędzie i rozpakuj plik.


3. Zaloguj się do konta FTP. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić przeczytaj nasz poradnik Konfiguracja połączenia FTP w programie FileZilla. Jeśli nie posiadasz danych dostępowych skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.

4. Po zalogowaniu do FTP przejdź do katalogu domeny /domains/nazwadomeny.pl/public_html i utwórz w nim nowy katalog - w poradniku będzie to katalog replace. Umieść w tym katalogu zawartość rozpakowanego narzędzia.  


5. Następnie wejdź na adres swojej domeny. W poradniku to: http://mojadomena.stronazen.pl/replace

 

Uwaga! W najnowszej wersji skryptu należy ręcznie uzupełnić dane bazy danych (nazwa bazy danych, nazwa użytkownika, hasło). Dane te możesz znaleźć w katalogu public_html domeny w pliku wp-config


6. W polu replace umieszczamy następujące ścieżki:

replace: http://mojadomena.stronazen.pl with: https://mojadomena.stronazen.pl


Po wprowadzeniu ścieżek rozpoczynamy proces podmiany linków kliknięciem w przycisk live run. 

Po zakończeniu umieszczamy kolejne ścieżki:

replace: http://www.mojadomena.stronazen.pl with: https://www.mojadomena.stronazen.pl


Po ich wprowadzeniu znów klikamy na live run.

7. Po zakończeniu usuwamy skrypt poprzez przycisk delete me


Powiązane artykuły:

 

 

Komentarzy (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas