11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Jak przenieść Wordpressa z katalogu private_html do public_html za pomocą FTP

Jak przenieść Wordpressa z katalogu private_html do public_html za pomocą FTP

Katalog public_html służy do wyświetlania zawartości strony za pomocą protokołu http, natomiast private_html wyświetla zawartość strony przy pomocy protokołu https czyli zawartość zabezpieczoną certyfikatem SSL. Jeżeli pliki strony znajdują się w katalogu private_html wówczas strona będzie widoczna jedynie z prefixem https i po wpisaniu w przeglądarkę adresu bez prefixu np. domena.pl, wyświetlony zostanie błąd. 

Przy wykonaniu odpowiedniej konfiguracji katalogów czyli po wykonaniu dowiązania symbolicznego pomiędzy katalogami oraz wymuszeniu przekierowania z protokołu http do https - strona będzie miała możliwość wyświetlania się poprawnie zarówno z prefixem http jak i https - zalecamy jednak wymuszenie stosowania https dla strony.

Pamiętaj, że w przypadku stron opartych o Wordpress, do prawidłowego działania certyfikatu konieczne jest również wykonanie zmiany linkowania w bazie danych

Konieczne zatem będzie przeniesienie plików z katalogu private_html do katalogu public_html.

Uwaga: W nowo dodanych do hostingu domenach, dowiązanie symboliczne jest włączone domyślnie.

Jeżeli chcesz przenieść pliki strony pomiędzy katalogami private_html i public_html, możesz to zrobić za pomocą połączenia z FTP:

  1. Zaloguj się do FTP. Możesz to zrobić za pomocą programu FileZilla lub TotalCommander.

  2. Po zalogowaniu zobaczysz listę katalogów na serwerze. Odszukaj katalog Domains i wejdź do niego a następnie wejdź do katalogu domeny na której zainstalowany został Wordpress.

  3. Wejdź do katalogu private_html.

  4. Za pomocą ctrl+A (lub cmd+A na macu) zaznacz wszystkie pliki i katalogi w private_html a następnie przeciągnij je do katalogu public_html.


Powiązane artykuły:

Komentarzy (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas