11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Jak poprawnie ustawić rekordy DNS?

Przypływ zielonej energii.
~hosting bez zmartwień

399.00 zł

od

/ za pierwszy rok

Jak poprawnie ustawić rekordy DNS?

W celu całkowitej obsługi domeny po stronie zenbox.pl należy dokonać zmiany jej delegacji DNS tak by skierowana ona była na nasze serwery. W tym celu w konfiguracji DNS domeny po stronie rejestratora domeny należy, po dodaniu domeny do konta hostingowego, ustawić następujące rekordy:

  • ns1.zenbox.pl
  • ns2.zenbox.pl

Zmiana delegacji DNS wymaga rozgłoszenia jej w sieci (propagacja). co zająć może do 30 godzin.

W przypadku chęci obsługi jedynie strony z naszych serwerów konieczne jest usunięcie rekordów MX automatycznie dodawanych do strefy DNS w zenbox.pl podczas dodawania domeny. Więcej informacji związanych u usuwaniem rekordów znaleźć można w artykule Jak skonfigurować ustawienia DNS aby poczta była obsługiwana przez serwer inny niż zenbox.

Do obsługi poczty po stronie zenbox.pl dla domeny której delegacja DNS skierowana jest na zewnętrzne serwery konieczna jest ustawienie jej rekordów MX zgodnie z informacjami zawartymi w naszym poradniku Rekordy MX - przekierowanie poczty na serwery Zenbox
Dla obsługi poczty poprzez Google pełen opis konfiguracji strefy DNS przedstawiony został w artykule Przekierowanie poczty na Google Apps


Powiązane artykuły:

Komentarzy (2)

Maciek 04.07.2017 12:27:52

Przeczytałem ten artykuł kilka razy, powchodziłem w pdlinkowane strony i dalej nie rozumiem, co się dzieje, co jest nie tak jak trzeba i czego się ode mnie oczekuje.

Jan 12.07.2017 10:35:12

Chciałbym podpiąć moją domenę pod zenbox.pl – chcę aby zarówno moja poczta jak i strona internetowa były obsługiwane przez zenbox. Rozumiem, że wystarczy że ustawię przekierowanie DNS na serwery ns1.zenbox.pl i ns2.zenbox.pl, tak? Nie muszę już nic ustawiać w rekordach MX, bo te ustawią się automatycznie, prawda? Pytam, ponieważ wczoraj przekierowałem DNS zgodnie z powyższym opissem i strona już działa ale poczta jest cały czas na rekordach MX poprzedniego serwera i w zakładce konta pocztowe otrzymuję komunikat: "UWAGA! Domena osmonadir.com posiada rekordy MX nie kierujące na zenbox.pl.
Dowiedz się jak poprawnie ustawić rekordy DNS
Aktualnie ustawione zostały rekordy MX: mail.iq.pl mx1.iq.pl"
Czy powinienem coś zrobić, czy tylko poczekać?

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas