11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Jak mogę właczyć Let’s Encrypt dla mojej domeny ?

na cały hosting

*Oferta dotyczy nowych planów hostingowych

Jak mogę właczyć Let’s Encrypt dla mojej domeny ?

W ramach wszystkich oferowanych usług zapewniamy dostęp do darmowego certyfikatu SSL Let’s Encrypt, za pomocą którego zabezpieczone mogą zostać zarówno domeny jak i subdomeny. O różnicach pomiędzy komercyjnym certyfikatem SSL, a jego darmowym odpowiednikiem możesz dowiedzieć się z naszego artykułu Certyfikaty SSL w Zenbox.


Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygenerować darmowy certyfikat dla domeny
  • Jak wygenerować darmowy certyfikat dla subdomeny
  • Jak wygenerować darmowy certyfikat Wildcard
  • Czy prócz samej instalacji certyfikatu musisz coś jeszcze zrobić?


Przygotowanie domeny przed instalacją certyfikatu Let’s Encrypt

Darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt dostępny jest dla wszystkich usług hostingowych w Zenbox. Aby móc zainstalować certyfikat domena musi być dodana do usługi hostingowej, oraz musi kierować na nią za pomocą rekordów A.

Uwaga: W przypadku domeny, która jest dodana do hostingu, jednak jest oddelegowana na zewnętrzny serwer, za pomocą którego wyświetlana jest strona, nie będzie możliwości instalacji certyfikatu SSL Let’s Encrypt.

Przed przystąpieniem do instalacji darmowego certyfikatu, należy uruchomić obsługę SSL w konfiguracji domeny. W tym celu zaloguj się do Panelu Klienta oraz postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Przejdź do menu Domeny, a następnie Konfiguracja domen


2. W kolejnym kroku wybierz z listy dostępnych domen, tę dla której chcesz uruchomić certyfikat. Za pomocą dostępnego formularza zaznacz opcję Bezpieczny SSL


Zmiany zachowaj przyciskiem Zapisz.

3. Korzystając z drugiego formularza utwórz dowiązanie symboliczne pomiędzy katalogami private_html oraz public_html. Zrobisz to zaznaczając opcję Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html


Wprowadzoną zmianę zachowaj przyciskiem Zapisz.

Uwaga: Przed wykonaniem dowiązania symbolicznego, upewnij się, że pliki Twojej strony dostępne są w katalogu public_html. Poradnik opisujący taką weryfikację dostępny jest w artykule Struktura katalogów na serwerze FTP, a w przypadku wątpliwości skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta.


Instalacja certyfikatu SSL Let’s Encrypt

Jeżeli przygotowałeś już swoją domenę do obsługi bezpiecznego SSL przejdź do menu Zaawansowane, a następnie Certyfikaty SSL


Z wyświetlonej listy dostępnych domen wybierz, tę dla której chcesz przeprowadzić instalację.


Instalacja darmowego certyfikatu dla domeny głównej

1. Korzystając z dostępnego formularza wybierz opcję Darmowy certyfikat od Let's Encrypt.

2. W wyświetlonym oknie wyboru domeny upewnij się, że zaznaczona została domena wraz z subdomeną www.


Aby rozpocząć proces instalacji certyfikatu zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz.

3. Po prawidłowym wygenerowaniu się certyfikatu klucz certyfikatu, klucz prywatny oraz certyfikat pośredni zostaną automatycznie dodane w konfiguracji serwera. Po stronie formularza zostanie wyświetlona również informacja o terminie automatycznego odnowienia się certyfikatu oraz okresie jego ważności.Instalacja darmowego certyfikatu dla subdomeny

1. Korzystając z dostępnego formularza wybierz opcję Darmowy certyfikat od Let's Encrypt.

2. W wyświetlonym oknie wyboru domeny wybierz subdomenę dla której ma zostać wykonana instalacja certyfikatu. 


Aby rozpocząć proces instalacji certyfikatu zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz.

3. Po prawidłowym wygenerowaniu się certyfikatu klucz certyfikatu, klucz prywatny oraz certyfikat pośredni zostaną automatycznie dodane w konfiguracji serwera. Po stronie formularza zostanie wyświetlona również informacja o terminie automatycznego odnowienia się certyfikatu oraz okresie jego ważności.Instalacja darmowego certyfikatu Let’s Encrypt Wildcard

1. Korzystając z dostępnego formularza wybierz opcję Darmowy certyfikat od Let's Encrypt.

2. W wyświetlonym oknie wyboru domeny zaznacz opcję Wildcard (Nowość). Funkcja ta pozwoli na wygenerowanie certyfikatu Wildcard obejmującego domenę główną oraz wszystkie subdomeny. 


Upewnij się, że na liście domen zaznaczona jest Twoja domena wraz z subdomeną *. Aby rozpocząć proces instalacji certyfikatu zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz.

3. Po prawidłowym wygenerowaniu się certyfikatu klucz certyfikatu, klucz prywatny oraz certyfikat pośredni zostaną automatycznie dodane w konfiguracji serwera. Po stronie formularza zostanie wyświetlona również informacja o terminie automatycznego odnowienia się certyfikatu oraz okresie jego ważności.Mimo instalacji certyfikatu moja strona nie wyświetla się jako bezpieczna i nadal korzysta z HTTP, co mogę zrobić?

W niektórych przypadkach, konieczne jest dodatkowe skonfigurowanie posiadanej strony, tak aby mogła korzystać ona z bezpiecznego połączenia HTTPS. W naszej bazie wiedzy, przygotowaliśmy poradniki, opisujące taką konfigurację dla popularnych skryptów:

Komentarzy (13)

Mateusz Kilinski 03.01.2017 14:15:35

Witam. Let's Encrypt nie obsługiwany jest na Windows XP. Chciałbym aby po wejściu na stronę http wyświetlała się informacja o konieczności przejścia na wersję https, lecz uwaga - strona nie będzie działa na Windows XP. W pkt 3 powyższej instrukcji wymuszony jest dostęp do tych samych zasobów zarówno z http jak i https. Czy mogę jednak użyć dedykowanego dla SSL katalogu private_html wraz z Let's Encrypt?

Piotr Piotrowski 04.05.2017 18:49:33

Wygląda na to że kolejność powinna byc odwrotna tzn. najpierw włączamy Bezpieczny SSL i ewentulanie robimy dowiązanie a później generujemy Certyfikat. U mnie dopiero w ten sposób zadzałało.

Wojciech Kostecki 27.02.2018 12:56:44

Piotr ma rację, najpierw włączamy Bezpieczny SSL, następnie włączamy certyfikat.

Magdalena Pietrzyk 15.11.2018 7:28:46

Po zainstalowaniu certyfikatu według zamieszczonej instrukcji strona wciąż wyświetla się, jako niezabezpieczona.

Dr. Malgorzata Brzeska 07.12.2018 12:16:56

Ta instrukcja nie działa. Zenbox popracujcie nad tym to będziecie mieć o połowę mniej zapytań do supportu.

Zoja Żak 26.02.2019 15:17:25

Dokładnie jest tak jak poprzednik pisze. Ta instrukcja nie działa. Spędziłam ponad godzinę na bezsensownej korespondencji z supportem, który informuje mnie w kółko o tym, że wyczerpałam limit certyfikatów, a ja właśnie usiłowałam zainstalować po raz pierwszy ten certyfikat dla swojej domeny. Wszystkie kroki kolejnych instrukcji wykonałam otrzymując potwierdzenia z systemu, że jest ok. Ale certyfikat nie działa. ...bo limit się wyczerpał na starcie, przy pierwszym uruchomieniu. Zróbcie z tym jakiś porządek, proszę bardzo uprzejmie.

Adam Rangotis 27.03.2019 0:29:55

Potwierdzam - u mnie też nie działa

The certificate is only valid for the following names: *.zenbox.pl, zenbox.pl Error code: SSL_ERROR_BAD_CERT_DOMAIN

Aleksandra Gradowska 27.03.2019 13:18:54

Dziękujemy za komentarze. Zwykle instalacja przebiega bez problemów, ale jeśli takowe wystąpią prosimy o kontakt z BOK. Z chęcią pomożemy :)

Sylwia Falkiewicz 04.04.2019 12:52:57

U mnie instalacja przebiegła bez problemów, jednak strona cały czas wyświetla się z komunikatem "połączenie nie jest bezpieczne" i nie zmienia się nic już od wielu tygodni, co można z tym zrobić?

OnTheRocks 18.10.2019 17:29:21

Przyczyną "połączenie nie jest bezpieczne" mogą być umieszczone na stronie obrazki z adresem URL do http (zamiast z https, lub adresów relatywnych) lub do zewnętrznych stron www.

Bartosz Samitowski 28.03.2020 11:08:51

Po wykonaniu kroku 4 otrzymuję komunikat "Nie można wykonać Twojego żądania
Szczegóły
Error: http://rzeczpospolitasnow.pl/.well-known/acme-challenge/letsencrypt_1585390048 is not reachable. Aborting the script.
dig output for rzeczpospolitasnow.pl:
Please make sure /.well-known alias is setup in WWW server." Co teraz?

Aleksandra Gradowska 03.04.2020 0:14:10

Dzień dobry Panie Bartoszu,

Wskazany komunikat oznacza, że domena nie kieruje na serwery zenbox, co uniemożliwia instalację Let's Encrypt po stronie zenbox.

Bartosz Samitowski 03.04.2020 15:08:55

Dziękuję bardzo, jak się okazało kierowała, tylko musiałem odczekać - widocznie tuż po kupieniu domeny było za wcześnie. Już działa!

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas