Jak mogę właczyć Let’s Encrypt dla mojej domeny ?

W zenbox dołożyliśmy wszelkiech strań aby wygenerowanie certyfiaktu było jak najprostsze. Aby wygenerować certyfikat w panelu klienta:

 1. przejdź do “Strona Główna” w sekcji “Zarządzanie serwerem” 2. Wybierz domenę lub subdomenę dla której chcesz wygenerować certyfikat
 3. Przejdź do:  “Certyfikaty SSL” 4. Wybierz opcję “Darmowy certyfikat od Let's Encrypt” 5. Kliknij “Zapisz”
 6. Po kilku sekundach certyfikat zostanie zainstalowany.

Ostatni krok to włączenie obsługi certyfikatów dla domeny. Aby to zrobić:

 1. przejdź do “Konfiguracja domen” i wybierz domenę dla której certyfikat został zainstalowany. 2. Zaznacz opcję “Bezpieczny SSL” i Zapisz ustawienia. 3. Nastepnie upewnij się, że folder private_html w dla domeny jest pusty i zaznacz opcję “Użyj dowiązania symbolicznego private_html do public_html” Pozwoli to wyświetlanie pod adresem https:// oraz http:// tej samej zawartości. 4. Kliknij “Zapisz”
 5. Certyfikat jest juz aktywny

 

Powiązane artykuły:

Komentarze (3)

Mateusz Kilinski 03.01.2017 14:15:35

Witam. Let's Encrypt nie obsługiwany jest na Windows XP. Chciałbym aby po wejściu na stronę http wyświetlała się informacja o konieczności przejścia na wersję https, lecz uwaga - strona nie będzie działa na Windows XP. W pkt 3 powyższej instrukcji wymuszony jest dostęp do tych samych zasobów zarówno z http jak i https. Czy mogę jednak użyć dedykowanego dla SSL katalogu private_html wraz z Let's Encrypt?

Piotr Piotrowski 04.05.2017 18:49:33

Wygląda na to że kolejność powinna byc odwrotna tzn. najpierw włączamy Bezpieczny SSL i ewentulanie robimy dowiązanie a później generujemy Certyfikat. U mnie dopiero w ten sposób zadzałało.

Wojciech Kostecki 27.02.2018 12:56:44

Piotr ma rację, najpierw włączamy Bezpieczny SSL, następnie włączamy certyfikat.

Dodaj komentarz