11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Integracja oraz weryfikacji domeny w usłudze Google Search Console

~hosting bez zmartwień

399.00 zł

*Oferta dla nowych klientów

Integracja oraz weryfikacji domeny w usłudze Google Search Console

W tym artykule dowiesz się:

  • Czym jest usługa Google Search Console
  • Jak dokonać weryfikacji Twojej domeny w ramach usługi Google Search Console


Google Search Console

Google Search Console to jedno z narzędzi udostępnionych przez firmę Google, pozwala ono na monitoring strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Bardzo często wykorzystywane jest przez właścicieli stron internetowych w celu dopełnienia informacji na temat statystyk strony zaczerpniętych z narzędzia Google Analytics.

Skorzystanie z usługi wymaga przeprowadzenia dodatkowej weryfikacji własności posiadanej domeny internetowej, Google udostępnia dla użytkownika aż 5 sposobów weryfikacji:

  • weryfikacja za pomocą rekordu TXT dodanego w strefie DNS domeny
  • weryfikacja za pomocą tagu HTML
  • weryfikacja za pomocą pliku HTML
  • weryfikacja za pomocą konta Google Analytics
  • weryfikacja za pomocą Menedżera tagów Google


Jak zweryfikować moją domenę za pomocą rekordu TXT

W przypadku chęci weryfikacji domeny za pomocą rekordu TXT należy w dostępnym formularzu wybrać opcję Domena, a następnie należy wprowadzić adres swojej domeny lub subdomeny.


Po kliknięciu na przycisk Dalej, zostanie wyświetlony rekord TXT, który należy wprowadzić po stronie konfiguracji strefy DNS domeny.


Nie zamykając okna z konfiguracją Google Search Console przejdź do Panelu Klienta w celu dodania nowego rekordu w strefie DNS domeny. Proces dodawania rekordu TXT opisaliśmy w artykule Rekordy DNS domeny - opis i konfiguracja. Poniżej przedstawiamy przykładowy rekord służący do weryfikacji domeny.


Zwróć uwagę, że podczas dodawania rekordu TXT adres Twojej domeny powinien być zakończony kropką, a wartość rekordu znajduje się w cudzysłowie - jest to ważne do prawidłowego działania rekordu. Nowy rekord zostanie dodany po kliknięciu na przycisk Dodaj.

Po wprowadzeniu zmian po stronie strefy DNS domeny zmiany będą widoczne w sieci po około 15 minutach. Po tym czasie będzie mógł zweryfikować poprawność konfiguracji w panelu Google Search Console za pomocą przycisku Weryfikuj.

Prawidłowo zakończona weryfikacja domeny zwróci komunikat powodzenia. W przypadku pojawienia się problemów z weryfikacją za pomocą rekordu TXT prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.Jak zweryfikować moją domenę za pomocą tagu HTML

W przypadku chęci weryfikacji domeny za pomocą tagu HTML należy w dostępnym formularzu wybrać opcję Prefiks adresu URL, a następnie należy wprowadzić adres swojej domeny lub subdomeny pamiętając o prefiksie HTTP:// lub HTTPS://.


Następnie po kliknięciu na przycisk Dalej, zostaną wyświetlone sposoby weryfikacji domeny. Z dostępnej listy należy wybrać opcję Tag HTML.


Metatag należy dodać w sekcji <head> przed pierwszą sekcją <body>. Na potrzeby poradnika pokażemy, jak dodać metatag w witrynie opartej o Wordpress. Nie zamykaj okna Google Search Console, otwórz nowe okno w przeglądarce i zaloguj się do panelu administracyjnego Wordpressa.

Po prawidłowym zalogowaniu się wybierz menu Wygląd, a następnie Edytor motywu.


Po prawej stronie panelu wybierz header.php a następnie wklej Tag HTML tak jak na poniższym zrzucie ekranu.


Zmiany zachowasz poprzez kliknięcie na przycisk Zaktualizuj plik. Po zapisaniu zmian wróć na stronę Search Console i kliknij w przycisk Weryfikuj. Jeżeli kod został wprowadzony poprawnie, wówczas otrzymasz poniższy komunikat.Jak zweryfikować moją domenę za pomocą pliku HTML

W przypadku chęci weryfikacji domeny za pomocą pliku HTML należy w dostępnym formularzu wybrać opcję Prefiks adresu URL, a następnie należy wprowadzić adres swojej domeny lub subdomeny pamiętając o prefiksie HTTP:// lub HTTPS://.


Następnie po kliknięciu na przycisk Dalej, zostaną wyświetlone sposoby weryfikacji domeny. Z dostępnej listy należy wybrać opcję Plik HTML.


Plik należy zapisać na dysku komputera, po jego zapisie nie zamykaj okna przeglądarki z Google Search Console.

Pobrany plik weryfikacyjny należy umieścić na serwerze FTP w katalogu public_html Twojej domeny. Proces połączenie z serwerem FTP został opisany na przykładzie darmowego programu FileZilla w artykule Konfiguracja połączenia FTP w programie FileZilla.

Domyślna ścieżka do katalogu public_html wygląda następująco: /home/nazwa_uzytkownika/domains/mojadomena.pl/public_html/

Po zapisaniu pliku na serwerze FTP wróć na stronę Search Console i kliknij w przycisk Weryfikuj. Jeżeli plik został dodany poprawnie, wówczas otrzymasz poniższy komunikat.Jak zweryfikować moją domenę za pomocą Google Analytics

W przypadku chęci weryfikacji domeny za pomocą posiadanego konta Google Analytics należy w dostępnym formularzu wybrać opcję Prefiks adresu URL, a następnie należy wprowadzić adres swojej domeny lub subdomeny pamiętając o prefiksie HTTP:// lub HTTPS://.


Następnie po kliknięciu na przycisk Dalej, zostaną wyświetlone sposoby weryfikacji domeny. Z dostępnej listy należy wybrać opcję Google Analytics.


Uwaga: Wskazany sposób zadziała wyłącznie w przypadku jeżeli na Twojej stronie zainstalowany jest kod śledzenia Google Analytics.

W celu rozpoczęcia weryfikacji domeny kliknij na przycisk Weryfikuj. Jeżeli weryfikacja została wykonana poprawnie, wówczas otrzymasz poniższy komunikat.Jak zweryfikować moją domenę za pomocą Menedżera Tagów Google

W przypadku chęci weryfikacji domeny za pomocą posiadanego Menedżera tagów Google należy w dostępnym formularzu wybrać opcję Prefiks adresu URL, a następnie należy wprowadzić adres swojej domeny lub subdomeny pamiętając o prefiksie HTTP:// lub HTTPS://.


Następnie po kliknięciu na przycisk Dalej, zostaną wyświetlone sposoby weryfikacji domeny. Z dostępnej listy należy wybrać opcję Menedżer tagów Google.


Uwaga: Wskazany sposób zadziała wyłącznie w przypadku korzystania na stronie z Menedżera tagów Google, w przeciwnym przypadku ten sposób weryfikacji nie będzie możliwy.

W celu rozpoczęcia weryfikacji domeny kliknij na przycisk Weryfikuj. Jeżeli weryfikacja została wykonana poprawnie, wówczas otrzymasz poniższy komunikat.


Komentarzy (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas