11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Integracja domeny z usługą Landingi

na cały hosting

*Oferta dotyczy nowych planów hostingowych

Integracja domeny z usługą Landingi

Integracja domeny z usługą Landingi może zostać wykonana na dwa sposoby w zależności od tego czy chcesz oddelegować do korzystania z usługi domenę główną czy jedynie jedną subdomenę.

Szczegółowy opis wraz zaletami każdego z rozwiązań został opisany w ramach strony pomocy na stronie Landingi w ramach artykułu Publikowanie landing page’a pod własną domeną.

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że Twoja domena została oddelegowana na serwery DNS w zenbox.pl, ponieważ wprowadzone zmiany będą wymagały wykonania ich w ramach strefy DNS domeny. Konfigurację dla poszczególnych rekordów opisaliśmy w artykule Rekordy DNS domeny - opis i konfiguracja.


Jak przekierować subdomenę na usługi Landingi

W celu oddelegowania dodanej w ramach usługi subdomeny należy dodać nowy rekord CNAME kierujący na adres cname.landingi.com. Poniżej zamieszczamy podglądowy rekord CNAME jaki należy dodać w celu przekierowania subdomeny landing.mojadomena.pl na usługę Landingi.


Zwróć uwagę, że podczas dodawania rekordu CNAME dla subdomeny nie musisz podawać całego jej adresu, wystarczy sama nazwa nowej subdomeny. Rekord odpowiedzialny za adres serwera usługi Landingi powinien być zakończony kropką, tak jak na powyższym przykładzie. Nowy rekord zostanie dodany po kliknięciu na przycisk Dodaj.

Po wprowadzeniu zmian po stronie strefy DNS domeny zmiany będą widoczne w sieci po około 15 minutach. Po tym czasie będzie mógł zweryfikować poprawność konfiguracji w panelu Landingi.


Jak przekierować całą domenę na usługi Landingi

Uwaga: Pamiętaj, że po wyborze tej opcji utworzona strona w ramach posiadanego hostingu w zenbox.pl może nie być dostępna, ponieważ poniższy sposób oddelegowania domeny wykonywany jest za pomocą rekordu A.

Jeżeli chcesz oddelegować całą swoją domenę należy wprowadzić zmiany w obecnie dodanych rekordach. W pierwszej kolejności należy usunąć aktualne rekordy A znajdujące się po stronie strefy DNS domeny. Poniżej przedstawiamy rekordy A, które należy usunąć.


Aby je usunąć skorzystaj z przycisku Usuń wybrane, widocznym w panelu konfiguracji strefy DNS domeny. Następnie należy dodać nowy rekord A dla domeny głównej, kierujący na adres IP 174.129.25.170.


Pamiętaj, aby rekord zawierający pełną nazwę Twojej domeny był zakończony kropką, tak jak na powyższych przykładach. Wprowadzony rekord zatwierdź przyciskiem Dodaj.

Następnie dodaj nowy rekord CNAME kierujący na adres cname.landingi.com dla subdomeny www.


Rekord odpowiedzialny za adres serwera usługi Landingi powinien być zakończony kropką, tak jak na powyższym przykładzie. Nowy rekord zostanie dodany po kliknięciu na przycisk Dodaj.

Po wprowadzeniu zmian po stronie strefy DNS domeny zmiany będą widoczne w sieci po około 15 minutach. Po tym czasie będzie mógł zweryfikować poprawność konfiguracji w panelu Landingi.


Mam problem z konfiguracją mojej domeny, co mogę zrobić?

W przypadku problemów z dodaniem nowych rekordów po stronie strefy DNS skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, dokonamy weryfikacji konfiguracji Twojej domeny oraz zaproponujemy odpowiednie poprawki lub wprowadzimy je w Twoim imieniu.

Komentarzy (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas