11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Instalacja Symfony na serwerze zenbox

na cały hosting

*Oferta dotyczy nowych planów hostingowych

Instalacja Symfony na serwerze zenbox

Instalacja Symfony na serwerach w Zenbox.pl jest możliwa bezpośrednio poprzez serwer SSH. W tym celu przed przystąpieniem do procesu jego instalacji zaloguj się na swojego konto SSH na przykład za pomocą darmowego klienta PuTTy.

Proces konfiguracji klienta SSH oraz logowania został opisany w ramach naszego poradnika: Jak zalogować się do SSH?

Następnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Po zalogowaniu do powłoki SSH przejdź do katalogu domeny, w ramach której chcesz wykonać instalację Symfony. W tym celu skorzystaj z poniższego polecenia:

cd domains/mojadomena.pl


2. Następnie konieczne będzie usunięcie katalogu /public_html, który znajduje się w katalogu domeny. W tym celu wykonaj poniższe polecenie:

rm -rf public_html


Uwaga: W przypadku jeżeli w katalogu /public_html posiadasz już pliki innego serwisu lub inne ważne dane wykonaj ich wcześniejszą kopię lub alternatywnie zmień nazwę katalogu na inny - na przykład /public_html_bk

3. W kolejnym kroku przystępujemy do instalacji skryptu poprzez narzędzie composter. W tym celu należy wykonać poniższe polecenie:

composer74 create-project symfony/framework-standard-edition nazwa_projektu

Uwaga: Jako ostatni parametr nazwa_projektu wprowadź nazwę katalogu, w którym zostanie zainstalowany skrypt Laravel. Pamiętaj, aby korzystać z małych znaków oraz nie używać spacji.


Poprawnie zainicjowana instalacja zwróci na ekranie konsoli informacje o aktualnym procesie instalacji.


W trakcie instalacji Symfony zostaniesz zapytany o kilka szczegółów dotyczących połączenia z bazą danych czy konfiguracją wysyłki poprzez protokół SMTP.


Instalacja Symfony zostanie zakończona wraz z zakończeniem pracy skryptu Composer.


4. Domyślnie Symfony korzysta z katalogu /web w celu wyświetlania treści w internecie. Dlatego należy utworzyć dowiązanie symboliczne pomiędzy katalogiem /public_html a /web W tym celu wykonaj poniższe polecenie:

ln -s nazwa_projektu/web/ public_html


5. Ostatnim krokiem jest zmiana wersji PHP dla domeny, w którym wykonywana była instalacja Symfony na PHP 7.4. Zmiana wersji PHP została opisana w ramach poradnika: Jak zmienić wersję PHP dla danej domeny.

Po wykonaniu powyższych kroków, Symfony zostanie poprawnie zainstalowany, po wejściu na adres strony zostanie wyświetlona domyślna zaślepka z opisem frameworka Symfony.

Komentarzy (2)

Igor Ojrzyński 03.12.2018 9:09:01

Błąd w artykule, brak jednego kroku. Przed ln -s web public_html należy usunąć katalog public_html żeby dowiązanie nie powstało wewnątrz niego.

Aleksandra Gradowska 04.03.2019 14:43:22

Dziękujemy za komentarz. Artykuł został zaktualizowany zgodnie ze wskazówką.

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas