11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Cykl życia domeny globalnej (.com, .net, .org, .biz, .info)

Cykl życia domeny globalnej (.com, .net, .org, .biz, .info)

Cykl życia domeny globalnej różni się od cyklu życia domeny polskiej .pl. Warto zapoznać się ze szczegółami, aby uniknąć przypadkowego wygaśnięcia domeny i jej utracenia lub konieczności uiszczenia dodatkowych opłat. 

Rejestracja domeny - domena standardowo rejestrowana jest na minimum 365 dni (możliwość rejestracji domeny na okres od 1 roku do 10 lat). W tym czasie jest aktywna i wszystkie związane z nią usługi działają. 

Grace Period - Etap ten rozpoczyna się po upłynięciu 365 dni od daty rejestracji. Jeżeli nie zostanie odnowiona w terminie, usługi związane z domeną przestają działać ale przez kolejnych 35 dni można odnowić domenę bez dodatkowych opłat.

Redemption Period - Etap ten odpowiada statusowi blocked domeny polskiej, rozpoczyna się w dniu zakończenia Grace Period i trwa 30 dni. Domenę nadal można odnowić, ale wiązać się to będzie z uiszczeniem dodatkowej opłaty, zgodnej z naszym cennikiem domen (kolumna “Przywrócenie po terminie”).

Pending delete - Jeśli w poprzednich etapach domena nie zostanie odnowiona to w czasie do 5 dni trafi do puli domen wolnych. Na tym etapie odnowienie domeny nie jest już możliwe ze względu na posiadany przez nią status. Każda osoba lub firma będzie mogła zarejestrować na nowo domenę. 


Powiązane artykuły:

Komentarzy (0)

Dodaj komentarz

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas