11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Integracja domeny z usługą Tumblr

Integracja domeny z usługą Tumblr

Integracja domeny z usługą Tumblr może zostać wykonana na dwa sposoby w zależności od tego czy chcesz oddelegować do korzystania z usługi domenę główną czy jedynie jedną subdomenę.

Szczegółowy opis wraz zaletami każdego z rozwiązań został opisany w ramach strony pomocy na stronie Tumblr w ramach artykułu Custom Domains.

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że Twoja domena została oddelegowana na serwery DNS w zenbox.pl, ponieważ wprowadzone zmiany będą wymagały wykonania ich w ramach strefy DNS domeny. Konfigurację dla poszczególnych rekordów opisaliśmy w artykule Rekordy DNS domeny - opis i konfiguracja.


Jak przekierować subdomenę na usługi Tumblr

W celu oddelegowania dodanej w ramach usługi subdomeny należy dodać nowy rekord CNAME kierujący na adres domains.tumblr.com. Poniżej zamieszczamy podglądowy rekord CNAME jaki należy dodać w celu przekierowania subdomeny blog.mojadomena.pl na usługę Tumblr.


Zwróć uwagę, że podczas dodawania rekordu CNAME dla subdomeny nie musisz podawać całego jej adresu, wystarczy sama nazwa nowej subdomeny. Rekord odpowiedzialny za adres serwera usługi Tumblr powinien być zakończony kropką, tak jak na powyższym przykładzie. Nowy rekord zostanie dodany po kliknięciu na przycisk Dodaj.

Po wprowadzeniu zmian po stronie strefy DNS domeny zmiany będą widoczne w sieci po około 15 minutach. Po tym czasie będzie mógł zweryfikować poprawność konfiguracji w panelu Tumblr.


Jak przekierować główną domenę na usługi Tumblr

Uwaga: Pamiętaj, że po wyborze tej opcji utworzona strona w ramach posiadanego hostingu w zenbox.pl może nie być dostępna, ponieważ poniższy sposób oddelegowania domeny wykonywany jest za pomocą rekordu A.

Jeżeli chcesz oddelegować całą swoją domenę należy wprowadzić zmiany w obecnie dodanych rekordach. W pierwszej kolejności należy usunąć aktualne rekordy A znajdujące się po stronie strefy DNS domeny. Poniżej przedstawiamy rekordy A, które należy usunąć.

 

Aby je usunąć skorzystaj z przycisku Usuń wybrane, widocznym w panelu konfiguracji strefy DNS domeny. Następnie należy dodać nowy rekord A dla domeny głównej, kierujący na adres IP 66.6.44.4.


Pamiętaj, aby rekord zawierający pełną nazwę Twojej domeny był zakończony kropką, tak jak na powyższych przykładach. Wprowadzony rekord zatwierdź przyciskiem Dodaj.

Następnie dodaj nowy rekord CNAME kierujący na adres domains.tumblr.com dla subdomeny www.


Rekord odpowiedzialny za adres serwera usługi Tumblr powinien być zakończony kropką, tak jak na powyższym przykładzie. Nowy rekord zostanie dodany po kliknięciu na przycisk Dodaj.

Po wprowadzeniu zmian po stronie strefy DNS domeny zmiany będą widoczne w sieci po około 15 minutach. Po tym czasie będzie mógł zweryfikować poprawność konfiguracji w panelu Tumblr.


Mam problem z konfiguracją mojej domeny, co mogę zrobić?

W przypadku problemów z dodaniem nowych rekordów po stronie strefy DNS skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, dokonamy weryfikacji konfiguracji Twojej domeny oraz zaproponujemy odpowiednie poprawki lub wprowadzimy je w Twoim imieniu.

Comments (0)

Add a comment

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas