11 - Antivirus (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 7 - Combination Lock Closed (Outline) Created with Sketch. 4 - Safe Combination (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 20 - Key (Outline) Created with Sketch. 48 - Protected System (Outline) Created with Sketch.
Flag of Germany

Instrukcja migracji poczty za pomocą programu Thunderbird

na cały hosting

*Oferta dotyczy nowych planów hostingowych

Instrukcja migracji poczty za pomocą programu Thunderbird

Przy zmianie dostawcy hostingu najczęstszym problemem jest przeniesienie poczty. Zależne jest to oczywiście od tego czy używamy aplikacji pocztowej, oraz jeżeli używamy, to z jakiej. Zakładamy jednak, iż programem obsługującym naszą pocztę jest aplikacja Thunderbird, więc wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją.

W pierwszej kolejności rozwiejmy wszelkie wątpliwości na podstawowe pytania:

- Ile czasu zajmie przeniesienie poczty? Jest to w głównej mierze zależne od ilości wiadomości jakie są do przeniesienia. Dlatego zawsze przed tego typu procesem warto zrobić porządek w skrzynce. Na pewno ułatwi to cały proces i przyśpieszy czas migracji.

- Czy mogą wystąpić jakieś problemy? Cała migracja polega na procesie synchronizacji skrzynek pocztowych, więc nie powinny wystąpić problemy.

Poniżej przedstawiamy krok po kroku jak dokonać samodzielnego przeniesienia:

1. Pierwszy krok jaki musimy wykonać to upewnić się, że nasza skrzynka jest aktualnie zsynchronizowana. Oznacza to czy do klienta pocztowego zostały pobrane wszystkie ostatnie wiadomości.

2. Drugim krokiem będzie przepięcie adresów DNS domeny (Propagacja adresów DNS trwa do 30 godzin) na serwery Zenbox oraz utworzenie nowej skrzynki.

2.1 Jak utworzyć nowe konto e-mail
2.2 Jak poprawnie ustawić rekordy DNS

3. Następnie wymagana jest konfiguracja nowo utworzonej skrzynki w zenbox na programie Thunderbird oraz utworzenie takiej samej struktury katalogów jaka istniała na starej skrzynce.

3.1 Konfiguracja aplikacji thunderbird w systemie windows

4. Wiadomości starej skrzynki cały czas znajdują się na naszym komputerze, więc konieczne jest przejście w aplikacji do starej skrzynki i zaznaczenie wiadomości w programie Thunderbird, które chcemy przenieść. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy. 

Wybranie po kolei: Przenieś do -> nowa@skrzynka.pl -> Docelowy folder do którego mają zostać przeniesione wiadomości.

5. Teraz po wykonaniu kroku 4, przeniesione na naszym komputerze(Thunderbird) pomiędzy skrzynkami wiadomości zostaną zsynchronizowane z nową działającą już skrzynką na serwerach zenbox.

Comments (3)

Jakub Cholewik 14.01.2020 23:08:56

Czy jest możliwość abyście przedstawili tutorial jak zrobić taką migrację z użyciem imap sync ?

Radek 07.03.2020 7:50:15

No właśnie - też chętnie bym się dowiedział jak zrobić przy pomocy imap sync.

Aleksandra Gradowska 03.04.2020 0:20:53

Dziękujemy za komentarze. Jak tylko taki poradnik się pojawi, zamieścimy informację pod tym artykułem.

Add a comment

Pytania? Odpisujemy na maile do 8 minut!

Dostarczamy najlepszą obsługę klienta w konkurencyjnej cenie i odpowiadamy na zgłoszenia błyskawicznie.

Napisz do nas